Легкість
нового дня
Тривожність - що за звір такий?

Тривожність - це стан психічної напруги, при якому людина сприймає нейтральну ситуацію, як загрозливу. При цьому людина відчуває болісне занепокоєння, прогнозує невдачу або небезпека.

Різновиди тривожності.

Особистісна тривожність - це схильність людини відчувати надмірну тривогу в тих ситуаціях, в яких її виникнення в принципі є нормальним, але у інших людей вона не настільки виражена. Особистісна тривожність, як це випливає з її назви, пов'язана з особистістю, характером, темпераментом, генами людини. Наприклад, зазвичай такі люди більш схильні бути замкнутими в собі, нетовариські. Особистісна тривожність - стан, який впливає на всі сфери життя людини: мотивацію, самооцінку, спілкування з іншими людьми та ін.

Ситуативна тривожність проявляється тільки в певних ситуаціях, які є стресовими для конкретної людини. В інший час він може відчувати себе абсолютно нормально, і не відчувати жодних проблем.

До ситуативної тривожності можуть призводити наступні фактори:

1. Ми живемо в світі, який стрімко змінюється. Політичні, економічні негаразди, природні катастрофи, громадські заворушення, негативні новини в ЗМІ - все це щодня підриває душевну рівновагу людини. В результаті підвищена тривожність в сучасному суспільстві стає все більш поширеним явищем.

2. Так як людина - істота соціальна, вона щодня спілкується з великою кількістю собі подібних. В складно влаштованому соціумі не може обійтися без конфліктів і непорозумінь. А адже всі вони також здатні провокувати стан підвищеної тривоги.

3. Особливо велику роль в житті кожного з нас грають близькі люди: подружжя, діти, батьки, інші родичі та близькі друзі. На жаль, відносини з ними не завжди доставляють тільки радісні моменти.

4. У кожної людини є певний багаж негативного життєвого досвіду. Кожен з нас в тій чи іншій мірі чогось боїться, чогось уникає, відчуває власні психологічні комплекси і фобії. У певних ситуаціях вони полегшують виникнення стану підвищеної тривожності.

Іноді позбутися від високої тривожності у людини виходить самостійно.

Але це трапляється відносно нечасто і тільки в тих випадках, якщо вона підвищена не дуже сильно. У більшості випадків допомогти здатний тільки професійний фахівець - психолог, психотерапевт або, при наявності психічного захворювання - психіатр. Також можна звернутися до сімейного лікаря (терапевта) або невролога, якщо є також прояви фізичного болю.

 Також добре допомагають нормалізувати такий стан натуральні седативні. Перевірені лікарські трави, такі як валеріана, меліса, хміль, допомагають заспокоїтися, нормалізувати сон, відновити організм.

Будьте здорові!

Меню сайта
Поділитися з друзями, в соціальних мережах!
ЄВРОПЕЙСЬКІ СТАНДАРТИ Український виробник
© 2017 All Rights Reserved